KONKURS JĘZYKOWY „BIEGAJĄCE DYKTANDO”

7 czerwca 2019 roku odbył się konkurs językowy „Biegające dyktando”, organizowany przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Kosowie Lackim.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół w Sterdyni, Ceranowie, Kosowie Lackim i Skibniewie. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Mieteń z klasy VII (j. rosyjski), Gabriela Jaczewska z klasy III gimnazjum ( j. rosyjski) oraz Bartosz Kozłowski z klasy III gimnazjum (j. angielski). Dyktando odbywało się w języku rosyjskim i angielskim. Zadanie polegało na jak najszybszym przepisaniu dyktanda, którego tekst widniał na ścianach korytarza. Sami uczniowie musieli pokonać wielokrotnie odcinek z korytarza do sali, by spisać zapamiętane słowa, frazy czy wyrażenia. Rywalizacja była połączeniem lekcji wychowania fizycznego i języka obcego.

Najlepsza z naszej szkoły okazała się Gabriela Mieteń, która zdobyła pierwsze miejsce w kategorii z jezyka rosyjskiego. Uczennica otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Kownacka